Radi

wyposażenie i aranżacja łazienek

Magiczna kąpiel z lampionami

mar 282018

Nie ma potrzeby aby być autentycznym pasjonatem aranżowania wnętrz aby doznawać okazyjnie pokusę dokonania transformacji w naszym najbliższym środowisku. Nie stanowi niczego nadzwyczajnego iż po nieokreślonym czasie aranżacja wnętrza może się komukolwiek z lekka znużyć przez co czuje się pragnienie dokonania pewnej przeróbki. Dopiero co minęła zima ale nadal stosunkowo szybko zapada wieczór, skoncentruję się przeto na oświetleniu jako komponencie dekoracyjnym, jednak nie jakimkolwiek oświetleniu, ale ściśle na lampionach.

magiczna kąpiel

Ktokolwiek kto dostrzega mody w projektowaniu wnętrz już z pewnością zrozumiał, że od paru z grubsza lat lampiony ogrodowe przeżywają swój czas jako poszukiwany szczegół zdobniczy w naszych pomieszczeniach. Nie wiem konkretnie co może być tego powodem, oprócz tego że lampiony ogrodowe zwyczajnie elegancko się prezentują. Możliwe iż to pewna melancholia za prostym światłem jakie zapewniają ogniki świeczek w lampionach, od którego już z wolna się odzwyczajamy zastępując wszystkie żarówki w apartamencie na energooszczędne. Wieków ewolucji nie można tymczasem tak bezproblemowo oszukać, nadal dla naszych oczu żółte światło po zmierzchu jest bardziej naturalne (a przy okazji usprawnia zasypianie znacznie bardziej aniżeli białe lub błękitne światło ledowe czy monitorów laptopów bądź tabletów).

Chociaż lampiony często odsprzedawane są pod nazwą lampionów ogrodowych to jednak wystrzałowo sprawdzić się one mogą również w środku lokum. Asortyment, który jest w sklepach zaspokoi każdego, w równej mierze tego rodzaju ludzi, jacy wypatrują cokolwiek innowacyjnego (dla nich poświęcony jest wielki wybór lampionów metalowych) jak i takich, którzy poszukują bardziej konwencjonalnych projektów (proponowane są mnogie rodzaje lampionów drewnianych). Lampion ogrodowy jest piękną dekoracją stołu w trakcie wytwornej wieczerzy, lecz również w trakcie dnia, kiedy nie miga w nim światło, może być wyśmienitym elementem zdobniczym. A o ile tęsknisz czasami za kameralną kąpielą to zabierz swoje lampiony do łazienki, rozpalenie świeczki w lampionie może być o wiele bardziej efektywne aniżeli poustawianie w całej łazience świeczek – nie trzeba będzie po takiej kąpieli tyle sprzątać.

Brak opublikowanych komentarzy.

Nowy komentarz

Atom

Napędza Nibbleblog