Radi

wyposażenie i aranżacja łazienek

Rola łazienki w życiu domowników

lut 172017

Łazienka jest tym pomieszczeniem w mieszkaniu, z którego nie korzystamy cały czas, pomimo tego warto zadbać o jej przemyślane zaprojektowanie i wyposażenie by poprawić sobie komfort jej używania. Zwykle to kobiety najbardziej dbają o łazienki, z prozaicznego w zasadzie powodu, albowiem spędzają w nich najwięcej czasu. Mężczyźni najczęściej załatwiają w łazience swoje potrzeby higieniczne i sanitarne i nie przywiązują takiej wagi do stylu łazienki o ile tylko wszystkie elementy armatury funkcjonują prawidłowo i jest ona czysta.

łazienka

Funkcje łazienki

Łazienka spełnia dla domowników wiele funkcji. Przede wszystkim to miejsce, w którym załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne, a przy tym takie co do którego mamy pewność odnośnie jego stanu sanitarnego – ileż razy woleliście przetrzymać swoje potrzeby fizjologiczne do powrotu do domu by nie musieć korzystać z publicznych toalet… W łazience dbamy również o swą higienę, nie ma przecież prawdopodobnie nic bardziej odprężającego po ciężkim dniu niż gorąca kąpiel we własnej wannie albo odświeżający prysznic. Dla kobiet łazienka jest jednocześnie miejscem, w którym dbają o własny wygląd. Nie możemy także nie wspomnieć o fakcie iż z reguły to w łazience stawiamy pralkę, a przeto jest to dodatkowo nasza pralnia i suszarnia.

Wilgoć w łazience

Nieodłącznym towarzyszem łazienki jest niestety wilgoć. Z tego powodu niezaprzeczalnie ważne jest urządzenie jej w taki sposób by wilgoć ta była jak najmniej dotkliwa. Z lekcji biologii wiemy, że w wilgotnych pomieszczeniach szybciej rozwijają się różne mikroorganizmy, które mogą wywierać na nas także niekorzystny wpływ, jak w szczególności grzyby i bakterie. Dlatego właśnie konieczne jest obłożenie łazienki glazurą, którą nie tylko łatwo się czyści, ale która jednocześnie nie pozwala dostawać się wilgoci do murów, z których niezwykle trudno ją usunąć. Drugą ważną kwestią jest zapewnienie w łazience odpowiedniej wentylacji, z której pomocą para wodna może znaleźć ujście na zewnątrz, a w ten sposób ograniczamy rozwój groźnych dla zdrowia pleśni.

Atom

Napędza Nibbleblog